logo DHwebWebhosting

webhosting

[Domény] | [Webhosting] | [Doména ZR.CZ] | [Serverhosting, freehosting]

h2 Umístění stránek na internetu

Ve chvíli, kdy je prezentace hotová, ještě není dostupná široké veřejnosti. Nyní je třeba zaregistrovat doménu (www.vasefirma.cz) a prezentaci umístit na některý z webhostingových serverů, který je permanentně připojen k internetu. Díky tomu si uživatelé z celého světa mohou kdykoliv prohlédnout Vaši internetovou prezentaci. Tato služba je zcela nezávislá na poskytovateli Vašeho připojení k internetu.

Webhosting včetně registrace a správy domén poskytujeme s partnerskou firmou IGNUM, která patří mezi přední webhostingové firmy v ČR, spravuje více než 5000 virtuálních serverů a nabízí opravdu špičkové technické zázemí.

h2 Domény

Co je to doména

Doména je Vaše adresa, pod kterou se budete prezentovat na internetu. Doménové jméno má více úrovní. Jednotlivé úrovně se oddělují pomocí tečky. Například: nejvyšší úrovní v doménovém jméně www.dhweb.cz je 'CZ', nazývá se též doména 1. úrovně, neboli top-level doména. Slovo DHWEB pak reprezentuje název domény 2. úrovně. Nejvyšší možnou úrovní domény, kterou lze registrovat, je právě doména 2.úrovně.

Proč vlastní doménu

Pro podnikání na internetu je důležité mít vlastní doménu (2. úrovně). Je jistě lepší, zapamatovatelnější a prestižnější mít internetovou adresu ve tvaru www.vasefirma.cz než www.server.cz/neco/web/vasefirma/. Dlouhá a složitá www adresa nepůsobí prestižně a je náročná na zapamatování a napsání bez chyb. Další výhodou vlastní domény je i důvěryhodný e-mail ve tvaru jmeno@vasefirma.cz. Doména zůstává Vaším majetkem i když změníte poskytovatele připojení nebo webhostingovou firmu.

Registrace domén

Provedeme registraci domény za Vás, včetně uhrazrní poplatku správcům národních domén. Výše ročních poplatků se pohybuje od 390,-Kč do několika tisíc. Pro domény s koncovkou .CZ nabízíme výhodnou cenu 800,-Kč/rok.

Je doména volná?

Prostřednictvím níže uvedeného formuláře můžete okamžitě zjistit, zda-li je Vámi požadovaná doména volná. Název domény zadávejte do prvního políčka, ve druhém políčku vyberte top-level doménu (příponu) z předvolených možností. Po stisknutí tlačítka "OVĚŘIT" se Vám otevře nové okno na stránce firmy IGNUM s informací, zda je doména volná. Pokud jsou všechny Vámi navrhované domény obsazené, nezoufejte! Rádi Vám poradíme s výběrem vhodné domény.

Ověření, zda je doména volná
www.
nahoru

h2 Webhosting

Doporučíme Vám nejvhodnější webhostingový tarif na serverech firmy IGNUM v závislosti na rozsahu a náročnosti Vaší internetové prezentace.

Varianty

Všechny tarify obsahují: OS Linux/Win, neomezený přenos dat, neomezený počet subdomén (neco.vasedomena.cz), umístění na páteřní síti, nonstop přístup přes FTP/SecureFTP, doménový koš, webové rozhraní el. pošty, detailní konfiguraci a nastavení schránek el. pošty, antivirovou ochranu, zálohování dat, nepřetržité monitorování, neomezený počet formulářů/počítadel a mnohem více. Detaily zde.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ WEBHOSTINGOVÉ VARIANTY

FAST

50MB prostoru, 10 email-adres, PHP,1x alias

COMPLETE

350MB prostoru, 50 e-mail adres, PHP, ASP.net, MySQL, PostgreSQL, FrontPage, 4x alias

EXPERT

600MB prostoru, 100 e-mail adres, PHP, CGI, Perl, ASP.net, SSL, MySQL, MS SQL2000, FrontPage, statistiky, 8x alias

Technické parametry

Všechny servery jsou připojeny bezkonkurenční rychlostí 2 Gbps do uzlu NIX a 1,2 Gbps do zahraničí (British Telecom). Servery jsou umístěny ve specializované budově Telehouse v Praze. Jsou umístěny za firewallem a nepřetržitě jsou monitorovány jejich funkce. Garantujeme maximální stabilitu a bezpečnost dat.
Parametry: záložní zdroj dieselagregát, klimatizované prostory, protipožární plynový systém, zamykatelné racky, bezpečnostní služba.

nahoru

h2 Využití domény ZR.CZ

Jste regionální firma nebo jednotlivec ze Žďáru či okolí a zdá se vám cena za vlastní doménu příliš vysoká? Nabízíme řešení v podobě webhostingu, přesměrování případně zřízení e-mailu na subdoménách pod doménou ZR.CZ.

Webhosting

Umístíme Vaši prezentaci na adresu www.vasefirma.zr.cz.
Diskový prostor a další parametry přizpůsobíme na míru Vaší prezentaci, garantujeme umístění na páteřní síti 2GB NIX a 1,2 GB do zahraničí, denní zálohování dat a nastavení, nepřerušitelný zdroj energie UPS (dieselagregát), nepřetržité monitorování serveru 24/7. Bohužel v současné době není možné z technických důvodů zajistit k této formě hostingu samostatný FTP přistup.
Při vytvoření webové prezentace naší firmou získáte jeden měsíc hostingu zdarma.

Přesměrování

Máte dlouhou a špatně zapamatovatelnou adresu Vašich stránek nebo často měníte jejich umístění? Nastavíme přesměrováni (pomocí frames) z adresy www.vasefirma.zr.cz na Vasi současnou adresu. Jednoduché a levné řešení.

E-mail

Zřídíme Vám e-mailovou adresu ve formátu vasejmeno@zr.cz o velikosti 50MB (!). V ceně služby je špičková antivirová ochrana, podpora POP3, SMTP, IMAP4, APOP a SSL, Webmail - přístup do pošty přes www prohlížeč, záložní mailserver.

nahoru

h2 Serverhosting

Dedikované servery jsou vhodné pro rozsáhlé webové projekty a aplikace, kde je kladen velký důraz na výkon, bezpečnost a stabilitu. Jedná se o fyzický server, který je celý vyhrazen pouze pro Vás. Celý výkon a kapacitu serveru využíváte tedy pouze Vy. Takový server si můžete pronajmout včetně administrace, monitorování a zabezpečení. V případě zájmu zprostředkujeme dedikovaný server u firmy IGNUM včetně instalace OS, správy, zabezpečení a dalších služeb.

nahoru

h2 Freehosting

Osobní webové stránky nebo stránky různých nekomerčních aktivit je možné umístit na tzv. "freehosting". Jedná se o neplacenou variantu hostingu na doméně 3. úrovně, Vaše internetová adresa bude ve formátu např.: www.volny.cz/vasejmeno nebo www.vasejmeno.webzdarma.cz Tato forma hostingu poskytuje pouze malý prostor, omezené funkce, nejistou spolehlivost a nucené zobrazování reklamy. Pro firemní prezentace není příliš vhodná...

nahoru

[Domény] | [Webhosting] | [Doména ZR.CZ] | [Serverhosting, freehosting]

Technická podpora | Nabídka spolupráce  E-mail: info@dhweb.cz Tel:+420-777 198 167 
Design by DHweb All Rights Reserved © 2003-2007